Keresés az oldalon

Alsós diákjaink minden évben számos tanulmányi versenyen vesznek részt. A Bendegúz Akadémia a 2020/21-es tanévben két új versenyt szervezett.

A Matekász versenyben a matematika kis tudósait hívták versengésre, ahol a számok megmutatták izgalmas világukat. A verseny iskolai és megyei fordulóját is online rendezték meg a járványhelyzet miatt. Iskolánkból mintegy 30 tanuló vett részt ezen megmérettetésen, akik közül Egri-Szabó Barnabás 2.a osztályos tanuló a Matekász verseny országos döntőjébe jutott. A döntő május 15-én lesz.

A másik verseny a könyves kalandtúra, amely olvasásra (szövegértés) hívja a kisiskolásokat.  A gyerekirodalom számos remekművét ismerték meg a tanulók. A Jonatán olvasóverseny célja az olvasóvá nevelés. Ebben az egész tanéven tartó vetélkedőn Budai Lili 2.a osztályos tanuló kiváló teljesítménye alapján az országos döntőbe jutott, amely megrendezésére április 30-án kerül sor.

Mindkettőjüknek sok sikert kívánunk!

 

Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

 2314 Halásztelek Somogyi Béla utca 50.      06-20/421-5755

OM: 200708