Keresés az oldalon

A kolozsvári Babes-Bólyai Egyetem Történelem és Filozófia Karának Magyar Filozófiai Intézete esszéíró pályázatot hirdetett, melyen Tarnóczy Vilmos, iskolánk 12.b osztályos tanulója is részt vett. Pályázatában Hannah Arendt, 20. századi amerikai filozófusnő egy gondolatára kellett reflektálni. A pályázatot elbíráló egyetemi oktatók kiemelték Vilmos pályamunkájának egyediségét és filozófiai nyelvhasználatát, 7. helyezést ért el. Ezzel felvételt nyert az egyetem filozófia szakára.
A felkészítő, segítő tanára Négyesi Bernadett, iskolánk egyik kiváló pedagógusa.

Ez idén a második szép eredmény, ugyanis Albert Gergely idén bejutott az OKTV országos döntőjébe, amely szintén felvételi vizsga nélküli egyetemi felvételt jelenthet a számára.
Büszkék vagyunk mindkét tanulónkra!


Szerényiné Sándorházi Anikó
intézményvezető

Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

 2314 Halásztelek Somogyi Béla utca 50.      06-20/421-5755

OM: 200708